OSA TEISIPÄEV: W-FL parimad tüdrukute meeskonnad pääsevad edasi; Devon Martini 38-st ei piisa, kuna Genf jahmatas hilja; Lyonsi ja Whitmani vastasseis

Esmaspäeva õhtu oli Finger Lakes Easti poistemeeskondade jaoks suur õhtu. Teisipäeva õhtul näitasid Finger Lakes Easti tüdrukute võistkonnad Midlakesi ja Pal-Maciga B1-klassis, Waterloo ja Penn Yan aga B2-klassis.

#2 Midlakes pidas vastu karmi väljakutse #7 Wayne Eaglesi poolt, võita Clifton Springsis 65:40. Grace Murphy andis Screaming Eaglesile 15 punkti, samas kui kaaskursuslane Cate Peacock viskas 12 punkti. Aly Johnson tõi Wayne'i 12 punkti, Aaliyah Zenelovic võttis aga 11 lauapalli. Samal ajal veeres samas klassis B1 edetabelis esinumber Pal-Mac liigakaaslasest #8 Newarkist mööda, et võita 56:24.

Alistamata B2-klassis esikohal olev Waterloo tüdrukute ülikoolimeeskond jätkab vastaste hävitamist, kui nad tormivad poolfinaalis 86:22 võiduga Wayland-Cohoctoni üle. Macy Carr tõi indiaanlaste ette 21 punkti, Giavanna White-Principio kogus 14 punkti. Waterloo võõrustab neljapäeva õhtuses poolfinaalis Wellsville'i pärast seda, kui Tigers alistas North Rose-Wolcotti 5-punktilise vahega.

Ka klassis B1 pääses Penn Yan 54:42 võiduga Attica üle, kui Joddie Decker viskas 22 punkti ja Hayley Anderson lisas 13, et viia Mustangi juhtima. Penn Yan sõidab neljapäeval Dansville'i 2. kohale.

Õhtu lähimas mängus kaotas Genfi Panthers Kreeka-Athena pallimurdja 77:76. Pantheri vanem Devon Martin tabas uskumatu kolme osuti, et lüüa löögikella ja viigistada mängu 4 sekundiga, kuid Kreeka-Athena sai viimasel viskekatsel vea ja viskas teise kahest vabaviskekatsest, et lõpetada Genfi hooaeg klassis A2. Kaotusega sai Genfist esimene Finger Lakes Easti poistemeeskond, kes Sectionalsist väljus.

Poiste klassis C1 pääsevad edasi nii #1 Lyons kui ka #5 Marcus Whitman, kes kohtuvad neljapäeval Atwoodi gümnaasiumis poolfinaalis. Mängu näeb otseülekandena LivingMax raadios alates kell 17.45. Lyons pidi tõrjuma 8. koha East Rochesterit, kes oli 4. veerandi keskel ühe palli kaugusel, enne kui Lyons lõpuks 63:54 võidu kindlustas. Marcus Whitman astus teisel poolajal võõrustaja #4 Ganandast eemale ja võitis 65:51. Lyons üritab võita 4 järjestikust meistritiitlit, samas kui Marcus Whitman soovib kaitsta eelmise aasta meistritiitlit, mis oli koolile esimene pärast 1976. aastat.

Klassis C2 alistasid Finger Lakes Westi tšempionid nr 2 Harley-Allendale-Columbia esimese veerandi 14-punktilise kaotusseisu ja alistasid #7. Clyde-Savannah 57:53. Ka klassis C2 kaotaks Dundee Oakfield-Alabamale 72:40.

D1-klassi tüdrukute mängus alistas kaotuseta South Seneca Falcons Ovidius Jasper-Troupsburgi tulemusega 58:21. Emma Fletcher juhtis kõiki skooritegijaid 15 punktiga ning Alissa Fletcher ja Allison Kenyon viskasid kumbki 10 punkti.

Poiste AA-klassi mängus saavutas Victor Blue Devils 9-punktilise võidu UPrepi üle ja A1 klassis langes Canandaigua Leadership Academyle.