TAGASI TROYSSE: Midlakesi tüdrukud edestavad OT-s East Aurorat, et pääseda teise järjestikuse NYS-i finaali nelja hulka

Peaaegu aasta pärast Midlakesi tüdrukute ülikooli korvpalli kaotust Susquehanna Valleyle NYSPHSAA B-klassi poolfinaalis oli Lady Screaming Eagles vaid ühe võidu kaugusel osariigi finaali neljasesse naasmisest. Just VI jaotise B-klassi meister East Aurora seisis nende teedel, kui mõlemad meeskonnad astusid laupäeva õhtul Buffalo osariigis väljakule Far West Regional mängule, mida edastas otseülekandes LivingMax( ).

Midlakes tõi võistlusesse 21:3 rekordi, teise järjestikuse meistritiitli ja vanemkoormatud nimekirja Ida-Auroraga 21:3, mida juhtis vanem resultatiivsus Sarah Tully.

Treener Nate Richi tüdrukud tulid väravast välja, jäädes 12:2 tahapoole varakult, kuna Blue Devils tundus olevat rahul kiire tempoga lõpp-mänguga, mis tavaliselt Eaglesile sobib. Midlakesil oli raskusi vaid 19 esimese poolaja punktiga ja poolajapausile minnes jääks 30:19 taga.

Midlakesi kõigi aegade resultatiivseim väravakütt Alaina Forbes astus esimesel poolajal väljakult hädas, visates vaid 6 punkti, kõik teisel veerandajal. Meeskonna teine ​​resultatiivseim skooritegija, teise kursuse õppur Cara Walker nägi samuti vaeva, et märki leida ja esimesel poolajal jäi ta väravateta. Treener Richi õnneks suutis vanem Macy Kisner varakult rünnata, lõpetades teise veerandi 8 punktiga. Sarah Tully tõi esimesel poolajal kõik skooritegijad ette ja lõpetas 10 punktiga.

Midlakes lööks teisel poolajal tagasi, vähendades kaotusseisu 5-le 3. veerandi lõpus Macy Kisneri ja kaasvanema Sydney Passalacqua tugevama mängu taga.

Viimasel perioodil saavutas Alaina Forbes oma sammu, saades reegli viimase 8 minuti jooksul 10, kui Midlakes hoidis East Aurora teise poolaja punktiga vaid 16 punkti. Cara Walker realiseeris kolmepunktilise mängu seisuga 1:20 ja Midlakes sundis lõpuks lisaaja, kuna neljas veerandaeg lõppes seisuga 46:46.

Lisaaeg oli kogu Midlakes, kui Sydney Passalaqua realiseeris Cara Walkeri resultatiivse söödu bloki pealeviske ja teisendas seejärel veel ühe Walkeri söödu 2 punktiks, mattes 12 jala kõrguse hüppaja. Macy Kisner lööks vabaviskejoonelt 3:4 ja Screaming Eagles saavutaks raske 57:51 võidu ja teeniks tagasitee järgmisel nädalavahetusel toimuvale NYSPHSAA Final Fourile.