BREMER: Syracuse saadab viis pensionäri stiilselt minema

Rohkem kui viis aastat ja neli kuud on möödunud ajast, mil DaJuan Coleman istus Jamesville-DeWitti keskkoolis kolme osariigi meistritiitli ees ja teatas, et otsustab mängida korvpalli Syracuse'is Kentucky ja Ohio osariigi asemel. Vähem kui seitse kuud tagasi postitas Andrew White III Twitterisse vaid kolmandat korda kolme kuu jooksul, teatades, et läheb üle SU-sse.

Kaks kuud tagasi viskas John Gillon 13 pealeviskest 43 punkti ja viis Orange'i NC State'is võõrsil lisaajavõiduni. Doyin Akintobi-Adeyeye sai teada, et pääses meeskonda oma teisel kursusel ja sai enne vanemat hooaega stipendiumi. See oli mullu jaanuaris, kui Tyler Roberson võttis Cameroni sisestaadionil meeskonna põhihooaja võiduna 20 lauapalli. Külmal laupäeva pärastlõunal mängisid need viis vanurit Carrier Dome'is tõenäoliselt viimast mängu. Kõik viis liitusid meeskonnaga erinevatel aegadel ja jätsid programmi oma jälje.

Kui 30 448 fänni veetsid oma pärastlõuna, jälgides, kuidas Syracuse domineeris oma tavahooaja finaalis Georgia Techi 90:61 alistamiseks, lõpetas kõik viiest vanemast mängijast kõrgel noodil. Colemanil ja Robersonil on sel aastal kaks raskeimat olukorda juhtunud pärast seda, kui nad nägid väljakut palju vähem kui eelmisel hooajal.

Kui Coleman ülikoolilinnakusse jõudis, oli ta New Yorgi osariigi hr. Kohaliku talendi ootused olid kohe kõrged, kuid raskete vigastuste tõttu jäi ta karjääri jooksul pikalt vahele. Pärast kogu oma juunioride hooaja vahelejätmist põlveoperatsioonide tõttu tuli ta tagasi oma vanemasse aastasse ja mängis 17 minutit mängu kohta. Sel hooajal tulid aga tagasi närivad vigastused, mis olid sundinud teda suurema osa aastast rotatsioonist väljas olema. Kui laupäevane mäng lõppes, kõlasid Dome'is laulud We Want Coleman. Teise poolaja seisuga 3:02 registreeris DaJuan mängus seistes aplausi, et mängida viimased minutid. Nagu Jim Boeheim on korduvalt öelnud ja ka pärast seda mängu, on vähe karmimaid ja rohkem pingutatud kui Coleman on SU jaoks kogu karjääri jooksul olnud.

Mis puutub Tyler Robersoni, siis tõusud ja mõõnad pole liidu jaoks olnud uus, New Jersey põliselanik. Kuigi üks viimase aja parimaid tagasilööjaid, pole talle võõras olnud ka pikad staažid Jim Boeheimi koerakuutis. Oma juunioraastal nägi ta, et tema minutid vähenesid hiljem tavahooajal, enne kui palju sensatsioonilisi jõupingutusi hooajajärgses mängus tehti. Roberson, kes on tuntud nii oma kaitsepüüdluste kui ka laudade kukkumise poolest, on alati teinud palju asju, mida statistikalehel ei kuvata. Olgu selleks siis otseste kätega kaitsemäng, palli väljaviskamine ründelöögiks või tagasilöök, et publikut energiat ergutada, on Roberson mäel veedetud aja jooksul palju mängu muutnud. Tema laupäevane päev sisaldas tseremooniale äikeselist aplausi, aga ka suurt ajaviidet. Kasulikkus oli ka alati energiline pingipidustuste meister Doyin Akintobi-Adeyeye. Doyin tähistas seenioride päeva viimastel minutitel ämbriga.

Mitme lõpetaja üleviimine on Syracuse korvpalli puhul üsna kaardistamata ala. Otsus Andrew White III ja John Gillon III järele minna tasus aga kindlasti ära. Kogu tema selle hooaja jooksul olid Orange'i fännid Andrew White III-s väga põnevil just see, mida nad said – suure hulga skooritegija. White viskas tänavu Orange'i eest seitsmes järjestikuses mängus 20 plusspunkti ja on meeskonna resultatiivseim. White'i järjepidev skoorivõime on tõusnud tohutult, mis tipnes laupäevase 40-punktilise plahvatusega.

On vähe mängijaid, keda Syracuse fännid ühe mänguhooaja jooksul rohkem mäletavad kui John Gillon. Alamõõduline punktivalvur kandis koormat, et NC State'i võita, ja loomulikult lõi tema kallaslöök Duke'i helisignaali pihta. Aastat alustades kuuenda mehena võttis ta Frank Howardilt ohjad enda kätte ja arenes ründavaks katalüsaatoriks. Pärast seda, kui ta tegi vanuripäeval topeltduubli, märkis Jim Boeheim, et ta soovis, et Gillon võiks veel aastaks tagasi tulla, öeldes, et temast saab kõigi liigade mängija.

Kuigi viiel Syracuse pensionäril on erinevad lood, ei saa nende mõju programmile alahinnata. Ükskõik mis hooajajärgses mängus ülejäänud aasta jooksul ka ei juhtuks, mälestused, mille need viis fännidele 315-s oldud aja jooksul lõid, jäävad alatiseks.

Keith Bremer on 2015. aastal Newarki keskkooli lõpetanud ja õpib praegu Syracuse ülikoolis ning on FingerLakes1.com-i kaastöötaja. Selle artikli kommentaare ja tagasisidet saab postitada allpool või suunata Keithile aadressil [email protected]